Jarná časť 2013/2014

05.05.2014 21:31

Ako si už všetci všimli (najmä ak chodia na zápasy) začala jarná časť sezóny. Na úvod sme si museli odkrútiť dohrávku s mužstvom Kalinova, ktorú sme úspešne, aj keď so šťastím, zvládli a porazili sme tohto pre nás výsledkovo neobľúbeného súpera po takmer piatich rokoch. Treba dodať, že veľa nechýbalo, aby sme už "tradične" s Kalinovom vyhoreli, keďže sme takmer celý zápas vyhrávali a kontrolovali hru, ale pár minút pred koncom sme si behom chvíľky nešťastne strelili dva vlastné góly a na jeden ukážkovo prihrali súperovi a rázom bolo namiesto vedenia 3 - 1 manko 3 - 4. Avšak ako už niekoľko krát behom tohto ročníka sme dokázali v závere vyrovnaného zápasu otočiť výsledok a dvoma gólmi v záverečných 3 minútach sme strhli víťazstvo na svoju stranu. Regulárne prvé jarné kolo sme odohrali s mužstvom Kantora, ktoré prišlo na zápas v silnom zložení (čo sa žiaľ nedá povedať o kole nasledujúcom, keď hral Kantor bez striedajúceho hráča). Napriek tomu sme odohrali veľmi dobrý zápas, keď sme dokonca vyhrali prvý polčas. Potom nás žiaľ Kantor vytrestal z protiútokov, ktoré vedel zakončovať oveľa efektívnejšie ako my. V závere za stavu 3 - 4 sme nedali gól z veľkej šance a hneď inkasovali gól na 3 - 5. Ale proti silnému súperovi sme podali dobrý výkon, ktorý je prísľubom do ďalších kôl. To sme potvrdili hneď v ďalšom kole proti Starej Bystrici, keď sme opäť vyhrali prvý polčas 2 - 1 a okrem toho nevyužili ďalšie veľké šance a nastrelili 3 tyčky. Po prestávke nás však Bystrica dostala pod tlak, otočila zápas z 3 -1 na 3 - 4 a tentokrát jej hráči trikrát mierili do brvna. Na rozdiel oproti zápasu proti Kantoru sme tentokrát šťastne gólom z penalty vyrovali a v poslednej minúte v obrovskej šanci netrafili prázdnu bránu. Treba však uznať, že víťazstvo by bolo asi dosť nezaslúžené, aj keď na peknú hru a počet šanci sa futbal nehrá, o čom sme sa aj my už množstvo krát presvedčili. Celkovo však vstup do jarnej šanci musíme hodnotiť pozitívne z pohľadu našej hry, ako aj výsledkov. V nasledujúcich kolách nás čakajú silné mužstva Elmontu a Cemixu, kde by sme si predovšetkým mali užiť futbal a pripraviť sa na pre nás kľúčovú časť sezóny, kde budeme hrať o body proti naším súperom v boji o stred tabuľky.

Aktuálna tabuľka po 13 kole - kysuce.sme.sk/c/7191413/elmont-prekvapujuco-podlahol-fc2-litrom.html